MDDr. Michal Polivka

MDDr. Michal Polivka ukončil štúdium na LF UK v Bratislave v roku 2019. Momentálne pracuje na klinike Dental Centrum Nivy v Bratislave, kde sa venuje prevažne endodontickému ošetreniu a mikroskopickej stomatológii. Je pravidelným účastníkom vzdelávacích akcii u nás ale aj v zahraničí.

Venuje sa prednáškovej činnosti a príprave kurzov v oblasti endodoncie.

Idem? Nejdem? Vymeniť zlatý štandard obturácie alebo nie?

 

Abstrakt: 

Obturácia koreňových kanálikov je nevyhnutnou súčasťou endodontického ošetrenia. Existuje množstvo materiálov a techník, ktorými môžeme tento krok uskutočniť.

Od dávnych čias je za hlavný obturačný materiál považovaná gutaperča, s ktorou pri použití vhodného sealera a operátorom zvolenej techniky koreňový systém utesníme. V posledných rokoch sa však do popredia dostáva hydraulická kondenzácia, prípadne iné techniky, ktoré využívajú biokeramické sealery ako hlavný obturačný materiál.

Naskytá sa nám teda celkom pádna otázka – Idem ? Nejdem? Vymením zlatý štandard za niečo nové?

Cieľom mojej prednášky je pomôcť vám získať odpoveď na danú otázku, zoznámiť vás so základnými vlastnosťami materiálov, ktoré majú ambíciu vystriedať gutaperču v úlohe hlavného obturačného materiálu a predstaviť vám obturáciu pomocou KS sealerov krok po kroku.

Social Share